Nejčastější dotazy


Nejste další "přeposílači životopisů"?

Nepracujeme tímto způsobem. Naše služba je velmi individuální. Vždy firmu navštívíme, pohovoříme s několika zaměstnanci. Provedeme strukturovaný pohovor s vedoucím zaměstnancem, pro kterého kandidáta vybíráme. Poznáme se s členy týmu, ve kterém by měl kandidát pracovat. Sestavíme nebo auditujeme profil hledané pracovní pozice. Sázíme na kvalitu nikoli na kvantitu. Používáme hi-tech v osobní diagnostice kandidátů i v představování kandidátů. Výrazně šetříme čas a náklady našich klientů.

Myslíte si, že dlouhodobá spolupráce s jedním recruitem je vhodná?

Pokud s ním máte výborné zkušenosti, pak ano. Zná vaši firemní kulturu – systém řízení a komunikace firmy, vztahy ve firmě, upřednostňování určitých typů osobnosti. Nicméně se domnívám, že je lépe pracovat se dvěma i více recruity. Každá firma je dynamický celek a potřebuje se rozvíjet. Při spolupráci s větším počtem kvalitních recruitů je osobnostní struktura firmy rozmanitější a dokáže pak lépe reagovat na výkyvy trhu.

Chtěl bych ve firmě jen samé „hvězdy“, je to reálné?

To bychom Vám nedoporučovali. Každá „hvězda“ musí mít prostor pro své „záření“. Pokud byste měl ve firmě samé „hvězdy“, pak by se spíše staraly o vnitrofiremní intriky, ale nikoli o prosperitu firmy. Neustálé byste řešil narušené vztahy mezi zaměstnanci. Firma má mít vyvážený poměr „hvězd“ v jednotlivých odbornostech a managementu. Ostatní členové týmů pak pomáhají „hvězdám“ k dokonalému „rozjasnění“ firmy. Určitě cennější je mít loajální zaměstnance, kteří za svou práci přebírají odpovědnost. Dobré je inspirovat se sportem. Například sedminásobný vítěz Tour de France Lance Armstrong je bezesporu hvězdou stáje Astana. K sedminásobnému vítězství mu pomohl ale i jeho tým, který plnil požadované role během jednotlivých etap závodů.

Na inzerát se nám hlásí lidé, kteří na inzerovanou pozici nejsou vhodní.
Kde děláme chybu?


Ne vždy musí být chyba na Vaši straně. Pokud pominu špatně vydefinované požadavky a profil pracovního místa, špatný odhad kandidáta a jeho profesních či osobnostních předpokladů, nevhodně vedené přijímací pohovory. Pak nejčastější příčinou bývá špatné vlastní hodnocení požadavků kandidátem, pramenící z neznalosti vlastního osobnostního a odbornostního profilu, nadhodnocování kvality odvedené práce, přehnané očekávání uchazečů o zaměstnání.

Rádi bychom využili služby EXECUTIVE SEARCH, ale máme nízké
rozpočtové limity na nábor.


Užitečné je udělat kalkulaci jednotlivých metod a technik náboru. To znamená na jednu stranu postavit veškeré vynaložené náklady a na druhou stranu cenu získaných efektů pro firmu. Uvidíte, že Executive search nemusí patřit k těm nejdražším. Navíc se seriózní Executive search firmou se určitě dohodnete na vyhovujících podmínkách.


Zeptejte se nás

Zanechte nám zprávu, požadavek, návrh. Na Vaši zprávu reagujeme nejpozději do 24 hodin. Zadejte prosím údaje do jednotlivých políček a pak stiskněte tlačítko ODESLAT ZPRÁVU.

vaše jméno

váš e-mail

předmět zprávy